Sperli Mochyně židovská třešeň „Mikie's Laterne“
Zvláště bujně rostoucí Physalis alkekengi
40,00 Kč
(včetně 12% DPH
Vlastnosti
- Bujně rostoucí trvalka
- Záhonová a řezaná květina
- Třešňově velký oranžový plod
Popis
Physalis je bujně rostoucí trvalka, která ráda roste na okrajích dřevin nebo slouží jako podsadba pod stromy. Mochyně se zvláště dobře daří ve vápenité, na živiny bohaté půdě. Od května se objevují nenápadné žlutozelené květy. Z květního kalichu se v době zrání vytváří oranžovočervený lampion. Uvnitř se vyvíjí třešni velký oranžový plod (není však jedlý).
| Termín výsevu: | březen, duben, květen, červen |
|---|---|
| Vzdálenost při výsadbě: | cca 30 x 30 cm |
| Doba klíčení: | 2 až 3 týdny |
| Doba květu: | srpen, září, říjen |
| Barva květů: | červené odstíny |
| Produkt č. | SP-85823 |
|---|---|
| Obsah: | 1 balení |
| EAN: | 4001523858235 |
| Výrobce č. | 85823 |
| Místo výsevu: | volně na záhon |
| Vystačí přibližně na: | 70 rostlin |
| Hloubka výsadby: | 0,5-1,5 cm |
| Použití: | záhony a na řez do vázy |
| Výška růstu: | 60 až 90 cm |
| Umístění: | slunce až polostín, slunné stanoviště, polostín |
| K dispozici jako: | porcované osivo |
| Doba setí: | duben, červen, březen, květen |
Právní informace
| Výrobce: | Sperli GmbH, Freckenhorster Str. 32, D-48351, Everswinkel, Německo, w.guth@sperli.de, www.sperli.de |
|---|